političtí mudrlanti

7. prosince 2018 v 6:22 | doma |  JAK TO VNÍMÁM JÁ
Včera jsem dvakrát zaslechla na ČT24 a jednou četla už nevím na jakém serveru, že by se mělo v době ekonomického růstu šetřit na horší časy, které brzy přijdou. Zvyšovat důchody, přispívat na dopravu, či jinak pomáhat těm potřebným je čirý populismus. Oni snad tihle novodobí mudrci ani nevědí, jaká je dnes drahota.

A ve stejný den jsem četla, že zase přišli senátoři s tím, že by se znovu mělo hlasovat o navýšení platů pro státní zaměstnance, a to rovnou o 20%. Napoprvé to neprošlo, 9% je pro ně asi strašně málo, tak se to zkusí znovu, ono se možná příště zadaří.
Tak není tohle už opovrhování lidmi? Taková nehorázná sprosťárna, vždyť těch pár korun, které důchodcům přidali a možná ještě přidají nepokryje ani inflaci. Jak by asi ti starší lidé mohli žít? Už takhle to není na důstojný život, spíš jen na přežívání. Že jim není stydno!!


Uvařit si opravdu dobrou polévku, do které přijde maso a zelenina, to můžeme jen párkrát za rok. Mám ráda různé sýry, jenže ty ceny.! Když jdu nakoupit s manželem, podívám se a zase kvalitnější a tedy i dražší potravinu vložím zpátky do regálu.

Měli jsme před tím, než manžel přišel o práci pár tisícovek stranou. V krátké době odešla chladnička a druhý rok i plynový kotel. Z úspor nezůstalo vůbec nic a tak se snažím začít znovu od nuly. Občas strčím pár mincí do prasátka, ale je to za cenu, že si nekoupím třeba nivu, nebo hermelín, oba tyhle sýry miluju, a oni si dovolí říct, že přebytek peněz projídáme? To mě zase dostalo včerejší Interview ČT24.

Kdybychom nebyli na všechno dva, tak sama bych se svým příjmem nevystačila, a to nechodím ani ke kadeřníkovi, vlasy mi doma zkracuje manžel. Oděvy jsem donedávna kupovala v secondhandu, ale všechno tam taky nejde koupit, např. spodní prádlo, boty. O nějakém kulturním vyžití, nebo koupení knížky, odebírání novin, či oblíbeného časopisu, nebo třeba o dovolené u nás nemůže být ani řeč. Uvědomuji si, že jsou na tom mnozí lidé ještě mnohem hůř.

Kolik by se ušetřilo, kdyby zrušili senát, kolik by se ušetřilo, kdyby měli politici normální platy, kdyby neměli na všechno hafo poradců, zkrátka kdyby byly v politice normální, přiměřené poměry a platy. Včera jsem se dívala chvíli na interpelace ve sněmovně a skoro nikdo z poslanců tam nebyl, kdyby pracující nepřišel do práce, asi by o zaměstnání brzy přišel, v politice je holt možné všechno.
 


Aktuální články

Reklama