zima a bezdomovci

30. listopadu 2018 v 15:49 | doma |  JAK TO VNÍMÁM JÁ
Ještě ani pořádně nezačala zima a už zemřelo na podchlazení 7 lidí a mně je z toho fakt moc smutno. Vzpomínám na zimu, kdy opravdu mrzlo, až praštělo, a v Praze se nabízely pro tyhle případy noclehárny. Tehdy jsem nemohla pochopit a dodnes nechápu, proč lidé bez střechy nad hlavou mohli přijít v -20°C mrazech až večer a brzy ráno je pracovníci zase vyšoupli do mrazu.

Myslím, že by se měl o bezdomovce postarat stát. Jenže politici na tyhle lidi kašlou. Proberou se vždycky až když začne mrznout a stejně nic, čím by bezdomovcům mohli pomoct neudělají. Hlavně že si každoročně odhlasují navýšení už tak vysokých platů. Taky Církev by na lidi bez domova mohla pamatovat.

Včera jsem zahlédla že někde, snad v Ostravě zavádějí pro bezdomovce polyetylenové schránky ve tvaru iglú. Člověk by se tam měl zahřát vlastním teplem. Z nouze asi dobré, nebo spíš lepší, než nic, ale připadá mi to nedůstojné, mnoho těch lidí za to, že ztratí domov ani nemůže.


Já dneska zabalila dvě starší, ale velice zachovalé zimní bundy a jeden kabát. Probrala jsem i mikiny a roláky, jsou toho celkem tři igelitky a zítra šatstvo vložíme do sběrného kontejneru pro charitu. Chci věřit tomu, že se teplé oblečení dostane potřebným a neskončí tak, jak píší zde.
 


Aktuální články

Reklama