pórková polévka

29. listopadu 2018 v 12:35 | doma |  Z NAŠÍ KUCHYNĚ
Nedávno jsem si pórkovou chtěla dát u nás ve městečku, ale vysoká cena za jednu porci mě odradila. Před výlohou si četly hotová jídla dvě slečny, ta jedna říkala, že by mohla nějakou polévku zkusit, druhá říkala, že je to zbytečná práce a kdo by se s tím asi tak dělal. To mě docela nakoplo k tomu, abych polévku uvařila a výsledek počínání dala na blog. Protože uvařit zrovna pórkovou polévkuu opravdu není vůbec nic složitého. Polovina velkého pórku byla náhodou doma a ten zbytek, z čeho se dá uvařit se v domácnosti sežene.


Vody jsem použila asi 1 a 1/4 l, protože oba máme tuhle polévku rádi. Očištěný pórek pokrájím na tenká kolečka, vložím do vody a přidám kostku masoxu a půl kostky zeleninového vývaru. Sůl žádnou, kostky jsou slané až dost a vždycky se dá polévka podle chuti přisolit.

Zásmažka, byla tentokrát z kousku rozškvařené slaniny, škvarečky jsem před nasypáním hladké mouky vyndala, aby se nepřipálily a na vyškvařeném tuku jsem udělala světlou jíšku. Mezitím se mi už vařila voda s pórkem, přidala jsem tedy zlatavou jíšku a ještě asi 10 min. povařila. Po uvaření jsem polévku dochutila strouhaným muškátovým oříškem, troškou mletého pepře, špetkou sušené petrželové natě, a pár kapkami polévkového koření Maggi.

Od včerejška zbyl kousek veky, na másle jsem lehounce osmahla na kostičky pokrájenou veku a bylo hotovo. Věřím, že na každé jídlo existuje spousta výborných receptů, takhle máme pórkovou polévku rádi my...
 


Aktuální články

Reklama