prý přijetí 50 syrských sirotků Česko zvládne

19. září 2018 v 9:52 | doma |  JAK TO VNÍMÁM JÁ
Dnes jsem si přečetla, co na bláboly šnojdrové, která s těmi syrskými sirotečky přišla říká docent a politolog Petr Robejšek. Kromě jiného v otázkách odpověděl, že česká penzistka je důležitější, než 100 migrantů. A narazila jsem v tom výživném článku i na odkaz o stoupající chudobě v České republice - chudé Česko
Ten článek vypovídá o tom, jak to u nás ve skutečnosti s chudobou vypadá, i když média v poslední době píší, že jsme na tom dobře a že jsme se nikdy neměli líp.


Zrovna na včerejšek se mi zdál hnusný sen o Kalouskovi. Dohadovala jsem se s ním o výši důchodů a vytýkala mu, že byli i proti tak malému zvýšení. Říkala jsem, jestli ví o tom, jak prudce letí nahoru ceny potravin a vlastně úplně všeho.

No a včera jsem si přečetla, že Kalouskova Top09 chce vyzvat v pátek vládu k přijetí aspoň těch padesáti syrských sirotečků. Jenže vyšlo najevo, že šnojdrová mlžila, ve skutečnosti se prý nejedná o malá děcka, mají to být údajně mladíci okolo 12-17 let a moc dobře si vybavuji, jaká zvěrstva páchají zrovna snědí hoši v Německu, když je zadrží, vyjde najevo, že to byl jen psychicky narušený osmnáctiletý mladík.

malý výňatek z článku na parlamentkách -

Paní europoslankyně říká, že by pobyt těchto dětí či mladistvých byl pouze dočasný. Tedy bychom jim pomohli v nejtíživější situaci, postarali se o ně a za čas by se vrátili domů, až bude situace v jejich zemi bezpečnější. Proč neprokázat takovou solidaritu?

Co to je dočasně? Do dospělosti nebo do penze? Nebo paní poslankyně neví, že výchozí země často odmítají přijmout své občany zpět a také to, že i oni sami odmítají odejít. A co když se najednou objeví pohřešovaný rodič včetně celé velkorodiny?

Objevily se informace, že pokud bychom nakonec těchto 50 dětí či dospívajících vzali, stejně by museli být zavření v nějakém uprchlickém zařízení, kde by se o ně postaralo a časem bychom je vrátili. O jaké riziko by potom šlo? Nejde tedy o příležitost, jak EU pomyslně "zacpat ústa", že nikoho nechceme a zároveň být bez rizika, když jde o děti?

Když jsem úvodem řekl, že paní poslankyně nechápe ani ta nejjednodušší politická fakta, tak jsem měl na mysli to, že gesta jako to, které navrhuje, mají zásadní význam, protože signalizují změnu politiky. Ale změna naší migrační politiky je v rozporu s tím, co si přeje drtivá většina našich občanů; žádné migranty z nesourodých civilizací. A demokracie má prý cosi společného s míněním většiny.

Přijímat migranty, ačkoliv nesouhlasíme s proimigrační politikou některých zemí, je protiřečivý signál. To, že naše politika je jiná, se musí trvale a konzistentně projevovat. V souladu s naší migrační politikou je podpora ochrany hranic EU s cílem odvracení nežádoucí migrace.

No a já na závěr ještě dodám, že by se paní šnojdrová měla v první řadě postarat o výchovu svého syna. Doneslo se mi video, kde je jasně vidět, co je mladý šnojdr zač a že se neštítí sprostě okrádat lidi, kteří hledají pomoc a vůbec mu nevadí, kam až je svou nenasytností ty chudáky dovede, takže ať si nejprve šnojdrová zamete před vlastním prahem!!

Nakonec se ze sirotků vyklubali pouze nedoprovázené poněkud přestárlé děti, které svou rodinu mají! Co čekat od takové ženské, jakou je šnojdrová?
 


Aktuální články

Reklama