NEZVĚSTNÁ

22. září 2018 v 13:21 | doma |  KNIHY
Nezvěstná od autorky Rachel Abbottové se mi docela líbila. Že se jedná o Thriller mi ani tak nepřišlo, spíš román s detektivní zápletkou.

Když Emma Josephová potkala svého manžela Davida poprvé, byl zlomený zármutkem. Jeho první žena tragicky zahynula při autonehodě a z místa nehody záhadně zmizela i šestiletá dcera Natasha. Emma měla za sebou zase bolestný rozchod s někdejším přítelem a následně i jeho smrt. A když se zdá, že je konečně dobře, že oba, jak Emma, tak David mají to nejhorší období za sebou, mají celkem spokojené manželství a společně vychovávají malého syna Ollieho, náhle se objeví v jejich domě Davidova dcera - zmizelá Natasha.

Nikdo zpočátku neví, proč se Natasha po svém návratu chová tak divně, proč s otcem neztratí téměř ani slovo, proč nevlastní matce Emmě nevěří, a snaží se jí přehlížet, proč se snaží ukrývat veškeré svoje city k Olliemu. Nikdo neví, proč odmítá říct, kde po celých dlouhých šest let žila. Proč utíká do svého pokoje, proč se zamyká a ke dveřím staví komodu.

Emma se snaží s dívkou navázat vztah, nakoupí pro Tashu nové oblečení, snaží se jí vysvětlit, že je v jejich domě vítaná, že jí mají oba rádi. I malý Ollie brzy začne Tashu mít rád.

Jenže Emmě chování dívky přijde opravdu divné, bojí se s ní nechávat Ollieho samotného a má věru proč. Jednoho dne, když nechala Ollieho s Danielem a Natashou, dovoli David, aby jeho dcera vzala svého nevlastního bratříčka na procházku. Jenže Natasha se vrátí sama a oznámí Emmě a Danielovi, že jejich syna unesla. Že ten úkol prostě musela splnit, a když budou rodiče spolupracovat, malý Ollie se brzy vrátí....

Emma požádá o pomoc svého dávného přítele Toma Douglase, bratra jejího zemřelého expartnera. A tady začíná být příběh opravdu zajímavý. Děj se mi líbil, ale překlad už moc ne. Některé výrazy mi přišly krkolomné, jiné podivné. Výraz "ucedil", který se někdy používá pro strohou odpověď se na můj vkus v knize objevuje dost často, stejně jako mrtvolný vzduch, nebo auto převrácené vzhůru nohama. Chvílemi, hlavně zpočátku mi připadalo, že snad čtu červenou knihovnu, ke konci už jsem si asi zvykla. Knihu jsem měla v elektronické podobě, možná v té klasické papírové je překlad jiný?
 


Aktuální články

Reklama