slézová růže

27. června 2018 v 8:29 | doma |  FOTO-ZÁPISNÍK
Radost mi udělal noční déšť, i když to byly jen 2 mm, ale nebyl hlášený, a o to víc jsem byla ráno mile překvapená.
Opět začíná foukat, to už je u nás celkem normální jev, jen já si na to nemůžu nějak zvyknout. Fouká vlastně od podzimu téměř každý den.

Horší byl pocit viny, z mého náhlého rozhodnutí. Už minulý rok se na mém citrusu objevily puklice. Zkoušela jsem všechno možné, postřiky, na radu pana Václava Větvičky jsem pečlivě listy i větve čistila kartáčkem, pěkně list po listu. Nepomohlo. Nakonec jsem napodzim v zoufalství udělala hluboký řez, nenechala jsem na stromku ani jeden list. Všechno šlo pryč a to jsem docela tu svou krutost oplakala. Netrvalo dloho a citroník pěkně obrazil a byl ještě hezčí, než dřív.

Měla jsem radost asi 2 měsíce, než se zase ukázaly nové puklice. Na jaře šel citroník ven, znovu jsem listy čistila, znovu použila různé postřiky, co jen peněz to stálo a té práce!

V noci jsem nemohla nevím proč spát a honily se mi hlavou různé myšlenky, a mezi nimi i jedna, že se dnes vyváží bioodpad. No a po snídani jsem milý citrus do bioodpadu uložila, už je pryč a lhala bych, kdybych napsala, že mi to je jedno. Není, ale dál už to prostě nešlo.

topolovka slézová růže
Alcea rosea

U plotu kvete slézová růže, a mně se moc líbí a také láká hmyz. Koupila jsem si semínka - mix barev, ale na květy si budu muset ještě dlouho počkat, protože topolovka je dvouletka.


a z odpolední procházky...


Vpodvečer jsem si vyfotila u vstupních dveří kalokvět a v pozadí červený ibišek
 


Aktuální články

Reklama