OKAMŽIK PROZŘENÍ

23. dubna 2018 v 15:56 | doma |  KNIHY
Knížka Okamžik prostření se žánrově řadí mezi romány, autor Eli Gottlieb

Rob Castor je mladý, nadějný spisovatel, zdá se, že se mu daří do té doby, než začne společně žít se svou přítelkyní. Potom se vše změní, Robovi se dařit přestává, zato u přítelkyně je to zcela naopak. A to nějak vede k tomu, že se jejich vztah rozpadne.

Jednoho dne tisk oznámí, že Rob Castor zabil svou přítelkyni a sám spáchal sebevraždu. Nick, Robův nejlepší kamarád je z té události naprosto zdrcený a jeho smutek nad ztrátou kamaráda trvá dlouhou řadu měsíců. Manželsví Nicka je náhle v troskách, neboť Robova manželka vidí, že je její manžel neustále jak se říká mimo, zkrátka myšlenkami u Roba.

Na smrti Roba chce vydělat kamarád z dětství, údajně dostal lukrativní nabídku - napsat o Robovi knížku a tak se vydá za Nickem, aby zjistil od nejlepšího Robova kamaráda co nejvíc informací, protože se od příbuzného, který pracuje u policie dozví, že Nick byl pravděpodobně posledním člověkěm, který se s Robem před jeho smrtí viděl. Jenže Nick nechce nic konkrétního prozradit a raději se pokusí Robův, ale i svůj život převyprávět, protože kdo jiný by to měl udělat, když ne právě Nick?

Knížka je čtivá, a čím dál napínavější. Zjistila jsem, že Nickovi držím palce, aby jeho manželství neztroskotalo, ovšem závěr je opravdu překvapivý. A jak Nickův život dopadne, to je ve hvězdách, má zkrátka otevřený konec.


Z přebalu knížky - Vražda vždycky rozčeří vlny na lidském rybníku. Čtyřiadvacet hodin poté, co Rob vraždil, začaly první vlny jeho činu šplíchat i do našich životů. Ráno po flámu v New Russian Hall jsme teprve usrkávali kávu a mnuli si třeštící spánky, když se náhle spustila lavina telefonátů a většina z nich naznačovala, že "něco se děje kolem Roba". Ty informace byly od kamarádů jiných kamarádů, co měli kontakty. Jak ubíhalo odpoledne, telefonáty byly pořád zlověstnější. Byly od něčího bratrance, který pracoval jako reporter pro tiskovou agenturu a tvrdil, že kolem Roba je nějaký "cvrkot". Měl informace od vzdáleného příbuzného u státní policie, jenž se doslechl, o "šeredné věci" o "tom spisovateli".
 


Aktuální články

Reklama