MILENEC

9. dubna 2018 v 17:01 | doma |  FILM
Psychologické drama Milenec - Ljubovnik jsem sledovala jedním dechem. V hlavních rolích herecká esa - Oleg Jankovskij a Sergej Garmaš.

Vysokoškolskému učiteli Dimitriji (Oleg Jankovskij ) náhle zemře žena, při vaření kávy. Příčina smrti, pravděpodobně infarkt. Při pohřbu si Dimitrij všimne muže, (Sergej Garmaš) který stál opodál a celý obřad proplakal. Od té doby onen muž často postává u hrobu Dmitrijeho ženy.

Dmitrij něco začíná tušit a sonduje u nejlepší kamarádky své ženy. Vyptává se známých, až zcela náhodou objeví u nich doma rozepsaný dopis, který nebyl adresován jemu, jak při čtení záhy pochopí. Jeho žena Lena psala milenci Váňovi, a z obsahu dopisu Dmitrij vyrozuměl, že se s ním kvůli onomu milenci žena chtěla rozvést.

Dimitrij po muži začne pátrat. Netrvá dlouho a milenec se sám objeví před jeho dveřmi. Chce získat jemu adresovaný dopis, o kterém se Dmitrij zmínil, když mluvil s kamarádkou své ženy. No a kamarádka, protože znala milence Váňu, tak mu to o dopisu za tepla vyzvonila.

Kdo se moc ptá, někdy se i moc dozví, na stále se opakující otázky Váňa nakonec Dmitriji řekl, že Lenu poznal už čtyři měsíce po jejich svatbě.

Je zajímavé sledovat oba muže, které pojilo tak silné pouto - láska k jedné ženě. I přes nenávist jeden druhého vyhledávali, chvíli by se snad zabili, potom si zase notovali. Vypili spolu nejednu lahev vodky, vykouřili spoustu cigaret.

Dmitrij se hlavně snažil pochopit, proč mu to manželka udělala, proč za dlouhých 15 let nepřišel na to, že měla Lena dvě rodiny. Jak se později ukázalo, o dlouholetém vztahu s Váňou věděli snad všichni, kromě Dmitrije a jejich syna.

A tak se pomaličku inteligentní, sečtělý člověk stává žárlivcem. Jeho sok byl na tom lépe, protože po všechny ty roky věděl, že jeho milenka je vdaná a plánovali společný život.

Konec mě dostal.......
 


Aktuální články

Reklama