PODIVUHODNÝ PŘÍPAD BENJAMINA BUTTONA

25. března 2018 v 10:23 | doma |  FILM
Podivuhodný případ Benjamina Buttona, podle povídky F. Scotta Fitzgeralda jsem viděla včera, byla to manželova reakce na film předešlý - Věčně mladá. Vzpomněl si, že někde četl o tomhle filmu a tak ho stáhl.

No, ještě jsem to ustála, i když byl film hodně dlouhý, ale pobavil mě. Benjamin se narodil jako ošklivé stařecké miminko, maminka po porodu zemřela a dřív, než se tak stalo, poprosila manžela, aby se o syna postaral. Manžel však psychicky tuhle situaci nezvládl a tak malého syna odložil. I když byl zámožný, přidal malému človíčkovi do deky, ve které byl zabalený jen 18 dolarů.

Benjamina se ujala černošská žena, která pracovala v domě pro seniory. Sama nemohla mít děti a i když přivolaný lékař říkal, že takové děcko dlouho žít nebude, opak byl pravdou.

Jak šel čas, Benjamin začínal pozvolna mládnout. I když byl zpočátku se svým stavem spokojený, postupem času hořce litoval. Divák má možnost sledovat Benjaminovu proměnu krůček po krůčku, i proto byl film asi tak dlouhý. Když se Benjamin stal otcem, začal mít obavy, aby se stárnoucí manželka nakonec nemusela starat o dvě děti, raději proto od rodiny odešel a zůstaval s manželkou a dcerou jen v písemném kontaktu, a své dceři posílal dojemně psané pohlednice.

Závěr je hodně smutný, Benjamin se dostává do dětského věku, a začne ztrácet paměť. Žena, kterou od dětství miloval umírá a na smrtelné posteli jí čte její dcera deník, který si psal Benjamin a ona umírající žena pak dopisovala do deníku poslední stránky, když to Benjamin už nezvládal...
 


Aktuální články

Reklama