NIKDY NEJSME SAMI

20. března 2018 v 9:33 | doma |  FILM
Měla jsem si přečíst recenze a asi bych se na sledování vykašlala. Tolik negativního jsem dosud v žádném filmu neviděla. Tam snad není ani jedna postava normální.

Karla Rodena mám ráda, a on tu svou roli hypochondra, zahleděného do sebe sama zahrál tak přesvědčivě, že už ho snad pořád budu vidět, jak sedí na záchodě, na toaletním papíru má svoje s odpuštěním hovno a zkoumá jeho kvalitu. Přičichává, žmoulá hovno v prstech a pak si k těm prstům čichá, nejen na tom záchodě, ale vlastně po celý film. Každou chvilku si ty smrduté prsty strká pod nos.

Hypochondrova žena (Lenka Vlasáková) pracuje v obchodě se smíšeným zbožím, živí rodinu, stará se sama o dva syny, protože její muž neumí nic jiného, než brečet a litovat sebe sama. Jednoho dne se zahledí do romského majitele nočního klubu, který zase nedá dopustit na striptérku, se kterou žije, i když je evidentní, že romská striptérka o svého dobrodince nestojí a čeká jen na svého přítele, který si momentálně odpykává trest ve věznici.

Hypochondrova manželka se poblázní do Roma natolik, že začne pracovat v nočním klubu jako šlapka, jen aby se mu zalíbila.

Bachařem v nedaleké věznici je zase člověk, který trpí stihomamem a tihle dva, hypochondr a bachař se jednoho dne dají dohromady a na neštěstí je zaděláno.

A aby toho nebylo málo, nejsou v pořádku ani děti z těch dvou rodin. Jedno děcko snad zabíjí zvířata a pokládá je před jejich dům jen proto, aby se pomstilo svému tátovi bachařovi, který pohled na mrtvá zvířata nesnáší. Druhý syn, pro změnu syn hypochondra zase zastřelí svého dědu a může za to částečně i jeho matka, kterou přistihne, jak v lese zahrabává patronu z pušky, s kterou chtěla spáchat sebevraždu. Syn matku zahlédne, zeptá se co tam dělá a chce patronu vidět. Matka mu namluví, že je patrona slepá. Jak to dopadne, když si kluk "onou slepou patronou" nabije u dědy myslivce pušku a zamíří na něj nikoho nepřekvapí.

Připadalo mi, že film je hodně přitažený za vlasy a jakoby měl upozornit na naše lidi a znevážit je. Zkrátka na mne je to hodně drsný ale na druhou stranu věřím, že tento film získá ve světě ocenění. Já mám pocit, že režisér a scénárista Petr Václav se nám tímto dílem asi chtěl vysmát, a poukázat, co jsme zač.
 


Aktuální články

Reklama