MALÉR PANA MAHLERA

7. března 2018 v 11:07 | doma |  KNIHY
Malér pana Mahlera autor Pavel Jansa

Mladý kantor Jan Mahler byl celkem slušný člověk, no slušný..., jak se to vezme. Střídal dívky, byl prostě sukničkář a k tomu mu dopomáhala jeho teta, která ho s dívkami pouštěla do bungalovu pro tzv. VIP, který patřil k hotelu, kde pracovala.

Jednou si začal i s mladou Dominikou Šebestovou a když se to dověděl její otec, vlivný podnikatel a politický kandidát, na milého Jeníka si došlápl a nedal jinak, než že si musí jeho dceru vzít. Sehnal mu i slušné, dobře placené zaměstnání, nabídl bydlení a tak se Jan k Šebestům nastěhoval. Rodiče Dominiky - Niky ho brali už jako člena rodiny, proběhly zásnuby a matinka plánovala svatbu. Dětinská Dominika však Honzu brzy omrzela a proto po krátkém čase ve svých hrátkách dál vesele pokračoval.

Až jednou Mahlerovi jakýsi pan Zíma, který pracoval v hotelu jako údržbář dal najevo, že o jeho hrátkách ví a požadoval od něho za mlčení půl milionu. Při druhé návštěvě dodal Zíma Mahlerovi i natočené CD, na kterém byl zachycený při svém dovádění, aby Jeník uvěřil, že to myslí s vydíráním vážně. Jenže tolik peněz bývalý kantor našetřeno neměl a od Šebestů si z pochopitelných důvodů půjčit nemohl. Když nechtěl přijít o dobré bydlo, začal peníze pro Zímu shánět kde se dalo. Lhůta pomalu ubíhala a polovina oné částky Mahlerovi chyběla. Domluvil se tedy se Zímou, že mu 250 000 osobně předá a když mu peníze donesl, našel Zímu zavražděného.

Dál prozrazovat nebudu, knihu jsem měla staženou, a není to jediná česká detektivka, stáhla jsem si jich víc, ale popravdě přímo nadšená zrovna z této knihy nejsem. Dobře mi však večer v posteli posloužila k usínání.
 


Aktuální články

Reklama