letní čas, jako mučící nástroj

26. března 2018 v 6:28 | doma |  JAK TO VNÍMÁM JÁ
Každý rok se se změnou času potýkám a strašně dlouho si zvykám. I když jsem v důchodu, mám s tím fakt problémy, protože už řadu let chodím spát ve stejnou dobu a dost brzy. Patřím mezi skřivany, a tak i v normálním čase brzy vstávám. Jakmile se přejde na letní čas, nastává pro mne hotové peklo.

Teď už dvě noci nespím, respektive spím tak dvě hodinky. Přiznám se, že mě docela štve, když na diskuzích čtu, jak s přechodem na letní čas někteří lidé - (my) nadělají, vždyť přece jde jen o to, aby si člověk dvakrát do roka přetočil - nastavil hodiny.

Vím, že spousta lidí s letním časem nemá problém, s jedním takovým člověkem žiji už dlouhou řadu let, ale ten aspoň nereptá a chápe mě, protože ví, že si nevymýšlím a nelezu brzy, ještě za tmy z postele jen tak.

Těm, kteří si myslí, že jde jen o to přetočení hodin bych přála, aby si aspoň na čas užili tak, jako si užíváme my, co máme se spaním a usínáním problémy. Nejde ale jen o nás, jde i o děti. Naše malá to vstávání do tmy často opláče a večer jí i jejího bratra rodiče nemůžou dostat do postele dřív. Celkově na nich jde vidět, že jim ta hodina spánku prostě chybí.

fotku jsem stáhla na novinky.cz

A že by se tím ušetřilo, to ani náhodou! Už i lékaři říkají, že mají ty změny škodlivý vliv na psychiku člověka a tak nechápu, proč se letní, nepřirozený čas už dávno nezrušil. Pokud by měl zůstat, tak by bylo vhodné, aby byl skutečně jen jako letní čas, tedy v létě od června do září a ne aby trval pomalu 7 měsíců. Letos od 25. března do 28 října!!!
 


Aktuální články

Reklama