kynuté knedlíky s ovocem

4. března 2018 v 10:14 | doma |  Z NAŠÍ KUCHYNĚ
budeme potřebovat - 3 hrnky hrubé mouky, 1 hrnek mléka, 1 lžíci droždí, 1 lžíci cukru krupice, špetku soli, 1 vejce, ovoce, nebo zavařeninu, povidla atd..


postup -
Z části mléka, mouky, lžíce cukru a rozdrobeného droždí připravíme kvásek. Do mísy prosijeme hrubou mouku, přilijeme mléko, ve kterém jsme rozpustili sůl a rozkvedlali vejce. Přidáme vzešlý kvásek a vypracujeme těsto, které necháme vykynout.
Pomoučněnou lžící vykrajujeme kousky těsta. Ty dlaní roztlačíme na placičky, které plníme povidly, zavařeninou, nebo ovocem. Dobře je sbalíme, aby nám při vaření nevytekly. Knedlíky vaříme v osolené vodě, přikryté 5 minut a odkryté dalších 5 minut. Uvařené vyjmeme z vody a roztrhneme vidličkou, aby z nich unikla pára. Kynuté knedlíky podáváme s mletým mákem, skořicovým cukrem, strouhaným tvrdým tvarohem, osmaženou strouhankou, nebo strouhaným perníkem, posypeme je cukrem a poléváme máslem.

Obměna - Někdy knedlíky neplníme. Smotáme pouze těsto do ranečků, uvaříme je stejným způsobem a podáváme s ovocnými omáčkami.

poznámka - Recept je opsaný ze staré hrníčkové kuchařky. Já je dělám bez kvásku, zdá se mi to zbytečné, protože mi vždycky dobře vykynou. Knedlíky na obrázku jsem vařila cca 8 minut, a jsou plněné domácími povidly bez míchání.
 


Aktuální články

Reklama