jestřáb, nebo krahujec

15. března 2018 v 11:25 | doma |  FOTO-ZÁPISNÍK
Tak už nám zase vesele fičí, a i když momentálně svítí sluníčko, je venku pěkná zima. Ráno byl na vodě slabý ledový povlak a v 6 hod. teploměr ukazoval jen 0°C. Tak si sedím doma a jsem otrávená. V krku mám, jako když jsem spolykala žiletky, ucpaný nos taky zrovna na náladě nepřidá.

Cvakám písmenka do článku a najednou kolem okna jakoby se na chviličku až zatmělo. Mrknu ven a vidím, že se ptáci rozletěli snad do všech stran. Pomyslela jsem si, co to zase přeletělo, že to určitě nebyla jen poštolka, která se k nám vrací každý den a neodlétá s prázdnou.

Vtom jsem zahlédla obrovské rozpětí křídel, podle mého odhadu určitě přes 1m a na větev vzdáleného stromu usedlo něco velkého a těžkého, něco, co mi přišlo větší, než bažant. Přinesla jsem si dalekohled, ale tak silný nemám, abych rozpoznala co nás to navštívilo.


Pak mě napadlo zkusit foťák a nastavit maximální zoom. Ptáka se mi podařilo sice vyfotit, ale stejně nevím nic konkrétního. Mohl by to být klidně jestřáb lesní, nebo krahujec obecný a nebo je to nějaký úplně jiný dravec.
 


Aktuální články

Reklama