ibišek a rozbitý budík

10. března 2018 v 13:18 | doma |  FOTO-ZÁPISNÍK
Celé dopoledne tak trošku mrholilo, ale teplota byla už příjemná. Ráno 4°C a teď po obědě vidím na teploměru téměř 12°C. Ukázalo se sluníčko, namlouvají se ptáci, jen já jsem jako praštěná.

V noci jsem se zčistajasna vzbudila a zjistila, že netiká budík. Zastavil se ve 2 hod. Napadlo mě, že baterie Varta tam není ještě ani půl roku, jindy vydržela bez problému i tři roky. Jenže baterií to nebylo, budík se přesně ve dvě hodiny zastavil a nic s ním nehne, ani úplně nová baterie. Kdyby předtím aspoň nějak zlobil, zpožďoval se, nebo předbíhal, ale přišlo to jako blesk z čistého nebe.

Samozřejmě jsem si hned vzpomněla, co říkávala moje babička. Když se zastavily hodiny, znamenalo to smrt někoho z rodiny. Tak nevím, jestli se tohle vztahuje i na elektronický budík, snad ne, ale nemám z toho dobrý pocit. No a díky tomu, jak jsem pořád myslela na pověry, a nešlo to zastavit, tak jsem už neusnula.


Doma mi vykvetl ibišek, vlastně vykvetly hned dva ibišky, na prvním je květů pět, na červeném je květ jen jeden. Červená mi nejde fotit, tak jsem vyfotila aspoň jeden oranžový květ, aby tady byl nějaký obrázek.
 


Aktuální články

Reklama