hrníčkový bochánek

28. března 2018 v 9:23 | doma |  Z NAŠÍ KUCHYNĚ
Těsto na bochánky děláme hustější, pak se nám v troubě nerozeběhne.

na menší bochánek -
1 a 1/2 hrnku polohrubé mouky, 1/4 hrnku mléka, 3 lžíce cukru krupice, 3 lžíce rozehřátého vychladlého tuku, 2 lžíce rozinek, 1 lžíce na nudličky nakrájených spařených a oloupaných mandlí, 1/2 lžíce droždí, 1 žloutek, vanilkový cukr, citronová kůra a špetka soli


Do vlažného mléka rozdrobíme droždí, přisypeme lžíci cukru, zaprášíme jednou lžící mouky a necháme v teple vykynout.
Do mísy nasypeme polohrubou mouku, cukr, strouhanou citronovou kůru, přidáme vykynutý kvásek, a těsto prohněteme. Nakonec přilijeme rozpuštěný vychladlý tuk, přidáme žloutek a zpracujeme tuhé těsto. Když se těsto nelepí ke stěnám mísy, přisypeme omyté a osušené rozinky, zapracujeme oloupané mandle a těsto důkladně prohněteme.

V míse utvoříme bochánek, poprášíme jej moukou a necháme na teplém místě vykynout. Poté ho umístíme na plech, na tukem potřený pečící papír a necháme dokynout. Před vložením do dobře vyhřáté trouby bochánek potřeme rozšlehaným vejcem, posypeme rozinkami a na nudličky nakrájenými mandlemi, prořízneme, nebo prostřihneme na středu křížek a pečeme. Když bochánek zrůžoví, zmírníme teplotu a zvolna pečeme 3/4 hodiny. Opsáno z hrníčkové kuchařky.

poznámka - Na potření už léta používám jen zbylý bílek a taky to jde.
 


Aktuální články

Reklama