DĚTI REVOLUCE

18. března 2018 v 16:08 | doma |  KNIHY
Děti revoluce, autor Peter Robinson -

Na odlehlé, dávno nepoužívané železniční koleji se najde vyzáblé tělo staršího muže, které pravděpodobně vrah shodil z mostu. Vyšetřovatelé zjistí, že mrtvý muž je bývalý učitel Gavin Miller.

Učitele Gavina Millera obvinily dvě dívky ze sexuálního obtěžování, nikdo se případem moc nezaobíral a tak dostal Miller okamžitou výpověď. Šéfinspektor Banks při vyšetřování zjistil, že byl Miller nevinný a dívky si to všechno vymyslely, aby pomstily svého kamaráda, který prodával drogy.


Když Millera vyhodili ze školy, žil čtyři roky v ústraní v malém železničním domku, který si koupil, protože chtěl žít na samotě. Neměl pomalu ani na jídlo, nechtěl mít s lidmi nic společného, a teprve pár dnů před smrtí se zdálo, že znovu našel chuť žít.

Šéfinspektor Alan Banks si od samého začátku myslí, že se nejedná o sebevraždu, jak se mnozí domnívali. K tomuto názoru se přiklání nejen proto, že mrtvý muž měl u sebe v kapse 5000 liber.

Jen velice pomalu se rozvíjí spletitý případ, který má kořeny v 70' letech minulého století, kdy mladí lidé hojně užívali drogy, a všem okolo to přišlo skoro normální. V té době hodně mladých lidí smýšlelo úplně jinak, než dnes. Hippies, Underground, volnost, a do toho mladým začal vadit kapitalismus, chtěli, nebo se pokoušeli změnit svět. V té době se propojily cesty několika mladých lidí a nikdo netušil, že o mnoho let později to vyústí až ve vraždu, a následné pokusy o zabiti...

Mně se kniha četla dobře, jen je na můj vkus děj zbytečně rozvinutý do sebemenších a pro mne naprosto zbytečných detailů, navíc písmenka jsou opravdu malá. Jinak nemám co vytknout.
 


Aktuální články

Reklama