bejvávalo

3. března 2018 v 8:01 | doma |  FOTO-ZÁPISNÍK
Dneska se mi ani nechtělo z postele. Venku zataženo, nevlídno, na teploměru jsou sice patrné změny -7,7°C, už to není ten "krůt", jak by řekl Vlasta Burian, ale já bych uvítala teploty mírně nad nulou, abych mohla dělat něco na zahrádce.

Ještě jsem se odpoledne vrátila do tohohle článku, abych doplnila vývoj teplot. Odpoledne už moc nechybělo a přehoupli bychom se konečně přes tu začarovanou nulu. Takže na teploměru ve 14:30 -1,7°C.

Když to srovnám s počasím kolem Vánoc, kdy u nás bylo vysloveně jarně, vybavily se mi Zimy dávno minulé.Tehdy bylo všechno ještě v pořádku. Sněhu bylo dost, pole byla i v únoru bílá, a my děti jsme si ten sníh užívaly. Každé odpoledne jsme vyrážely, já měla jen saně, ale byla to paráda.


Taky si ale vzpomínám na na jedno předjaří, tuším, že to bylo 24.2.1971 a to bylo takové teplo, že jsem vyrazila na Matějskou pouť v nových džínách a triku s krátkým rukávem. Když jsem jela navečer domů, tak jsem se na tramvajové zastávce sice třásla jako ratlík, ale vydržela jsem to a ani jsem nebyla nachlazená.
 


Aktuální články

Reklama