slunečno, ale chladno

26. února 2018 v 12:43 | doma |  FOTO-ZÁPISNÍK
Nějak jsme si u nás odvykli na mrazivé počasí a tak se teď nemůžu dočkat, až se oteplí. Příliv studeného vzduchu pokračuje. Ráno -13,6°C, a moc se od toho rána neoteplilo. Ještě v poledne máme -10°C.

Snažím se nejen dosypávat krmítko, ale dočetla jsem se, že ptáci potřebují v mrazech pít. Využila jsem teď nerezovou misku na krmení a do ní v pravidelných intervalech přilévám trochu horké vody. A opravdu se ptáci přišli napít, dokonce paní kosová od vody ostatní ptáčky vyháněla.


V noci mi byla zima, několik let spím (celoročně) pod lehkou letní přikrývkou a vždycky to bylo tak příjemné. No na dnešek by to chtělo přikrývku silnější a nebo teplejší pyžamo. Zrovna jsem si nějaké chtěla koupit, líbí se mi jedno v Lidlu, jen se mi nechce do toho mrazu, přece jen mám zmíněný supermarket dost z ruky, tam a zpátky cca 4km.

Už nám docházejí i potravinové zásoby, nějak to v těch mrazech snad přežijeme. Včera jsem k obědu dělala palačinky, dnes byla bramboračka a muž si dal plné dva taíře, k polévce čerstvý domácí chlebíček a docela jsme si pochutnali.
 


Aktuální články

Reklama