kuřecí nudličky na celeru

27. února 2018 v 14:51 | doma |  Z NAŠÍ KUCHYNĚ
Původně jsem chtěla celer obalit a osmažit, jak to běžně dělávám. Není to však zrovna nejzdravější verze a pak jsem v křížovkách narazila na tenhle předpis.

budeme potřebovat dvě velká kuřecí prsa, 1 malý celer, 2 cibule, 4 stroužky česneku, grilovací koření, sůl, hladká mouka dle potřeby.

příprava -
Oloupanou cibuli nakrájíme nadrobno a orestujeme na rozehřátém oleji. Přidáme nahrubo nastrouhaný celer, krátce osmahneme a přimícháme na nudličky nakrájené kuřecí maso. Posypeme grilovacím kořením, osolíme, přidáme prolisovaný česnek. Dusíme za občasného zamíchání a podlití vodou. Ke konci dušení můžeme podle potřeby zaprášit moukou. Podáváme s bramborovou přílohou.


poznámka -
Celeru jsem měla možná trochu víc, nevím, neumím to odhadnout, protože to byla polovina velkého celeru. Cibule byly dvě, ale větší a tak se stalo, že vrstva cibule a celeru byla v kastrolu docela vysoká a manžela napadlo, že bysme maso na nudličky připravili zvlášť na pánvi a hotové ho k celeru přidali. Zaprášit moukou nebylo potřeba, jídlo se zahustilo celerem a cibulí.

Chtěla jsem svou porci na talíři vyfotit, jenže slunce bylo tak ostré, a svítilo přímo na stůl, že se fotit prostě nedalo. Pobíhat s talířem po bytě a hledat kde se dá fotit s naším pejskem v patách, to se mi opravdu nechtělo. Teď jsem si vzpomněla, že bych mohla vyfotit zbytek v kastrolu. pořád je to lepší, než recept bez obrázku. Tohle jídlo by stejně na talíři o moc líp nevypadalo, takže je to jedno. Jídlo z udaných ingrediencí vyšlo na 4 větší porce a bylo opravdu dobré.
 


Aktuální články

Reklama